Kızılelma Ocakları’nda Yenilik Rüzgarları

Kasım 10, 2020 Yazarı kerem Kapalı

Bu kutlu dava için çıktığımız yolda zaman zaman sendeledik, zaman zaman yorulduk ama hiç yılmadık. Şimdi yeni bir solukla, tekrar Bismillah demenin tam vakti olduğunu düşünüyoruz. Gerek pandemi, gerekse ticari alanlarda daralan çembere inat dünyaya bir kez daha kim olduğumuzu hatırlatmamız gerektiğini düşünüyoruz. Tarihte defalarca kez cereyan eden bu hadisenin bir kez daha tekerrür etmesine tanıklık etmek yerine omuz vermek isteyen herkesi görev başına davet ediyoruz.

Para, mal-mülk, gezme-tozma sevdalarını bir kenara bırakıp; ihtiyaç sahibi her mahzun gönüle uzanacak eller olmayak için sıcak yataklarımıza veda ediyoruz. İslam’ın son sancağı Türkiye’nin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine her bir metre karesine ilmek ilmek nakşedilecek kardeşlik közlerini harlıyoruz. Ahi Ervan’ın dilinden Ahilik sözünü, ulusumuza zulmeden dış dünyaya bir kez daha göstermek için esnaflarımıza yerli ve milli ekonominin özüyle üretime can veriyoruz.

Bugün Türkiye, yarın bütün dünyada sesimizi duyurmaya, bu kutlu davaya bir nefer olmaya gönüllü herkesi kardeşlik çatısı altına bekliyoruz.